Hallitus

KUNNIAPUHEENJOHTAJA
Raimo Viljanmaa, 050 550 1371, raimo.viljanmaa@gmail.com

PUHEENJOHTAJA
Arja Nevalainen, 050 306 2978  arja.h.nevalainen@gmail.com
Salonkyläntie 1149, 83900 Juuka

VARAPUHEENJOHTAJA
Petri Rönkkö, 040 554 0868, petri.ronkko@ponsse.com

JÄSEN, HALLITUKSEN SIHTEERI
Merja Pääkkönen, Vieremä, 040 419 8090, merja_paakkonen@windowslive.com

MUUT VARSINAISET JÄSENET
Juha Kuosmanen, 040 5086227, juha.kuosmanen@kerabit.fi
Severi Matilainen, 044 555 2687, severimatilainen@gmail.com
Taina Rissanen, 046 559 2546, valokuvaaja.tainarissanen@gmail.com
Juha Tolonen, 050 3243983, kurzthaar@gmail.com

VARAJÄSENET
Merja Pääkkösen varajäsen Marja Sutinen, 040 547 1374
Petri Rönkön varajäsen Esko Huusko, 044 352 6718
Taina Rissasen varajäsen Raimo Viljanmaa, 050 550 1371
Juha Kuosmasen varajäsen Vellu Ormasuo, 050 5874193
Severi Matilaisen varajäsen Mikko Keränen, 040 8468590
Juha Tolosen varajäsen Jussi Tarkkala, 040 726 3730

Jäsensihteeri  / rahastonhoitaja

Jari Ruotsalainen, Lapinlahti
044 546 0222,  ruojar@gmail.com
Venäjänajokoirayhdistyksen tilinumero: FI43 800011 70670583.

Jalostustoimikunta

Heikki Savolainen, 0500 377 210
hallituksen edustaja, ulkomaan tuonnit

Mika Kuronen, 040 527 2945
sukutaulut, perinnölliset sairaudet ja viat

Kalevi Kokkarinen, 040 041 9358
säännöt, terveystutkimukset

Raimo M. Viljanmaa, 050 550 1371
ulkomuotovastaava

Pentuevälitys
Ota yhteyttä osoitteeseen: vak.jalostus@gmail.com

Venäjänajokoira-lehti

Vastaava päätoimittaja
Arja Nevalainen, 050 306 2978,  arja.nevalainen@oyk.fi

Toimittaja
Taina Rissanen, 046 559 2546,  vak.lehti@gmail.com

Taittaja
Tanja Buska, tanja.buska@gmail.com

Materiaali jäsenlehteen
Perinteisen postin matkassa osoitteella Venäjänajokoirayhdistys ry, Salonkyläntie 1149, 83900 Juuka
tai yhdistyksen sähköpostiin vak.kotisivut@gmail.com

Nettisivut

Ylläpitäjä
Tanja Buska, tanja.buska@gmail.com

Materiaali nettisivuille
osoitteeseen vak.kotisivut@gmail.com

Tarvikemyynti

Vellu Ormasuo, p. 050 5874193
vellu.russvell@gmail.com