Listassa ovat kaikki ne venäjänajokoirakasvattajat, jotka ovat tietonsa ylläpitäjälle ilmoittaneet. Jos haluat omat tietosi listalle tai huomaat sivulla korjattavaa tietoa, ilmoita siitä sivuston ylläpitäjälle.

Bravon / Raimo M. Viljanmaa
Rasintie 42, 87830 Nakertaja
puh. 050 550 1371, raimo.viljanmaa@gmail.com
Kotisivut

Eräkosken / Reijo ja Suvi-Saija Koski
Vartius
puh. 040 594 2238 (Reijo), 045 149 1201 (S-S), erakosken.kennel@gmail.com
Kotisivut

Hiidenhaukun / Marko Kauranen
Puhakantie 41, 86800 Pyhäsalmi
puh. 045 652 0094, kauranen.marko@gmail.com
Kotisivut

Ilometsän / Harri Siven
Sippolantie 290, 46710 Sippola
puh. 040 558 1866, harri.siven@sippolankk.fi

Itärajan / Kyösti Kosonen
Peurankatu 6, 53850 Lappeenranta
puh. 050 548 5403 tai (05) 452 7652, kosonky@gmail.com
Kotisivut

Katajatöyrän / Juha Kotiranta
Tripuusenmäentie 19, 61360 Mieto
puh. 050 535 6424 tai 050 376 3876, juha.kotiranta@kurikka.fi

Ketunkaatajan / Rauno ja Sirpa Ronkainen
Kuusamo
puh. 040 965 1911, kettumies71@gmail.com

Korpienkasvatin / Erkki Koskensalo
Kuusijoentie 108, 38800 Jämijärvi
puh. 040 8243 200, erkki.koskensalo@pp.inet.fi
Kotisivut

Korsun / Kimmo Leppänen
Korsutie 25, 43300 Kannonkoski
puh. 040 7558 512, leppanen.kimmo@suomi24.fi
Kotisivut

Leukoinrannan / Anu ja Arho Puttonen
Oritvirrantie 149 B, 52200 Puumala
puh. 0500 654 871 (Anu) tai 0500 974 363 (Arho)

Luola Ajurin / Petri Hautakoski
Heusantie 288, 85340 Jyrinki
puh. 044 2082 059, pete.hautakoski@gmail.com

Marein / Eija Tuominen
Muuraksentie 751, 44880 Muurasjärvi
puh. 040 733 8632, eija.tuominen@suomi24.fi

Matverin / Matti Jaakola
Piilitie 4, 84100 Ylivieska
puh. 041 430 2862, jaakomasa@gmail.com

Mehtä-Väiskin / Minna ja Janne Väisänen
puh. 050 4411 915 tai 040 737 0581, mehtavaiskin@gmail.com
Kotisivut

Murtokorven / Lauri Kauppinen
Vieremä
puh. 0500 161 176

Papinniemen / Anne Vornanen
Kissalammentie 8, 52300 Ristiina
puh. 040 087 0556 tai 044 033 8055, anne.vornanen@pp.inet.fi

Rapparin / Heikki Savolainen
Nurmes
puh. 0500 377 210

Riistaharjun  / Johanna Hintzell
Orimattila
puh. 040 756 6090 tai 050 462 9589 (Jani Kosunen), kennel@riistaharjun.com
Kotisivut

Riistakairan / Mika ja Merja Kuronen
Perta-aapantie 32, 94600 Kemi
puh. 040 527 2945, mikakuronen72@gmail.com,  kuronenmerja@gmail.com
Kotisivut

Risukasan / Merja Pääkkönen
Vieremä
puh. 040 419 8090, risukasankennel@hotmail.com

Russvell / Vellu Ormasuo
Hoikontie 337, 16900 Lammi
puh. 050 587 4193

Satulakiven / Saila Sarajärvi ja Veli Löllö
Kalajoki
puh. 0400 841 546, 040 723 4187 tai (08) 463270
saila.sarajarvi@kotinet.com, veli.lollo@kotinet.com

Sinnikon / Eero Pirttimaa
95680 Lohijärvi
puh. 041 471 0135, eero_pirttimaa@hotmail.com

Snowtails / Riitta-Liisa Auvinen
Mehtäläntie 16, 78610 Varkaus
puh. 040 5612 840 (R-L) tai 040 3040 187 (Juha), riittliis@gmail.com

Tikotassun / Kati ja Mira Kohtamäki
Tuomikyläntie 829B, 60760 Pojanluoma
puh. 044 332 2099, kati.kohtamaki@netikka.fi
Kotisivut

Usvavaaran / Ilpo Keinänen
Niittymäentie 2, 77630 Lempyy
puh. 0400 274 744, ilpo.keinanen@suomi24.fi
Kotisivut

Viitakiitäjän / Tarja Tuovinen ja Pekko Pakkanen
Vastimojärventie 25, 75530 Nurmes
puh. 050 538 6434, tarja.tuovinen@pp6.inet.fi