Listassa ovat kaikki ne venäjänajokoirakasvattajat, jotka ovat tietonsa ylläpitäjälle ilmoittaneet. Jos haluat omat tietosi listalle tai huomaat sivulla korjattavaa tietoa, ilmoita siitä ylläpitäjälle, s-posti  vak@venajanajokoirayhdistys.net.

Bravon
Raimo M. Viljanmaa
Rasintie 42, 87830 Nakertaja
puh. 050 550 1371
raimo.viljanmaa@gmail.com
Kotisivut
Vuolasvirta -palkinto 1989. SAJ:n kultainen-, hopeinen- ja pronssinen kasvattajapalkinto venäjänajokoirien kasvatustyöstä 2006. Pentuja täystakuulla.
Hiidenhaukun
Marko Kauranen
Puhakantie 41, 86800 Pyhäsalmi
puh. 045 652 0094
kauranen.marko@gmail.com
Kotisivut
Ilometsän
Harri Siven
Sippolantie 290, 46710 Sippola
puh. 040 558 1866
harri.siven@sippolankk.fi
Venäjänajokoiran lisäksi kk.mäyräkoira. Vuolasvirta -palkinto 1999 kk.mäyräkoirille.
Itärajan
Kyösti Kosonen
Peurankatu 6, 53850 Lappeenranta
puh. 050 548 5403, (05) 4527652
kosonky@gmail.com
Kotisivut
Katajatöyrän
Juha Kotiranta
Tripuusenmäentie 19, 61360 Mieto
puh. 050 535 6424, 050 376 3876
juha.kotiranta@kurikka.fi
Ketunkaatajan
Rauno ja Sirpa Ronkainen
Kuusamo
puh. 040 965 1911
kettumies71@gmail.com
Korpienkasvatin
Erkki Koskensalo
Kuusijoentie 108, 38800 Jämijärvi
puh. 040 8243 200
erkki.koskensalo@pp.inet.fi
Kotisivut
Korsun
Kimmo Leppänen
Korsutie 25, 43300 Kannonkoski
puh. 040 7558 512
leppanen.kimmo@suomi24.fi
Kotisivut
Leukoinrannan
Anu ja Arho Puttonen
Oritvirrantie 149 B, 52200 Puumala
puh. Anu: 0500-654871, Arho 0500-974363
Venäjänajokoira, suomenajokoira sekä harmaa norjanhirvikoira
Luola Ajurin
Petri Hautakoski
Heusantie 288, 85340 Jyrinki
puh. 044 2082 059
pete.hautakoski@gmail.com
Venäjänajokoiran lisäksi kk mäyräkoira
Marein
Eija Tuominen
Muuraksentie 751, 44880 Muurasjärvi
puh. 040 733 8632
eija.tuominen@suomi24.fi
Matverin
Matti Jaakola
Piilitie 4, 84100 Ylivieska
puh. 041 430 2862
jaakomasa@gmail.com
Venäjänajokoiran lisäksi dreeveri.
Mehtä-Väiskin
Minna ja Janne Väisänen
puh. p. 050 4411 915, 040 737 0581
mehtavaiskin@gmail.com
Kotisivut
Murtokorven
Lauri Kauppinen
Vieremä
puh. 0500 161 176
Papinniemen
Anne Vornanen
Kissalammentie 8, 52300 Ristiina
puh. 040 087 0556, 044 033 8055
anne.vornanen@pp.inet.fi
Venäjänajokoiran lisäksi beagle.
Rapparin
Heikki Savolainen
Nurmes
puh. 0500 377 210
Riistaharjun
Johanna Hintzell
Orimattila
puh. 0407566090 tai 0504629589 (Jani Kosunen)
kennel@riistaharjun.com
Kotisivut
Riistakairan
Mika ja Merja Kuronen
Perta-aapantie 32, 94600 Kemi
puh. 040 527 2945
mikakuronen72@gmail.com,  kuronenmerja@gmail.com
Kotisivut
Risukasan Kennel
Merja Pääkkönen
Vieremä
puh. 040 419890
risukasankennel@hotmail.com
Russvell
Vellu Ormasuo
Hoikontie 337, 16900 Lammi
puh. 050 587 4193
Satulakiven
Saila Sarajärvi ja Veli Löllö
Kalajoki
puh. 0400 841 546, 040 7234187, (08) 463270
saila.sarajarvi@kotinet.com,  veli.lollo@kotinet.com
Sinnikon
Eero Pirttimaa
95680 Lohijärvi
puh. 041 4710135
eero_pirttimaa@hotmail.com
Snowtails
Riitta-Liisa Auvinen
Mehtäläntie 16, 78610 Varkaus
puh. 040 5612 840 /R-L,
040 3040 187 /Juha
riittliis@gmail.com
Venäjänajokoiran lisäksi karjalankarhukoira
Tikotassun
Kati ja Mira Kohtamäki
Tuomikyläntie 829B, 60760 Pojanluoma
puh. 044 3322 099
kati.kohtamaki@netikka.fi
Kotisivut
Usvavaaran
Ilpo Keinänen
Niittymäentie 2, 77630 Lempyy
puh. 0400 274 744
ilpo.keinanen@suomi24.fi
Kotisivut
Viitakiitäjän
Tarja Tuovinen ja Pekko Pakkanen
Vastimojärventie 25, 75530 Nurmes
puh. 050 538 6434
tarja.tuovinen@pp6.inet.fi
venäjänajokoiran lisäksi beagle